Yeni Örgü Modelleri

Bayanlar açısından el iş zanaat uygulamaları özellikle örgü söz konusu olduğunda yeri ayrıdır. Türkiye’de her yaş grubundan bayan için örgü örmek sonucunda ortaya bir ürün çıkartılmasından çok daha fazladır. Örgü örmek bir bayan açısından hem hobi, hem vakit değerlendirmek hem de bir çeşit meditasyon olabiliyor. Bu denli önemli bir çalışması olması da örgü modelleri konusunda var olan çeşitliliğin oldukça geniş bir yelpazeye ulaşmasını sağlıyor. Örgü uygulamaları genellikle süs ve kullanım eşyası olarak 2 ana hedef veya kategoride yapılır.

Süs Örgü Modelleri

Çok geniş bir yelpazedeki örgü tekniklerinin kullanımıyla süs örgü modelleri çok çeşitli süsleme eşyalarının yapımına imkan veriyor. Dantel, örtü, duvar süsü veya obje süslemesi gibi pek çok farklı hedef doğrultusunda günümüzün popüler örgü teknikleri kullanılarak, birbirinden ilgi çekici süs amaçlı kullanımı olan örgüler yapılabilir.

İhtiyaç ve Giyim Örgü Modelleri

Örgü örmek sadece süsleme amacıyla ürünler ortaya çıkarmak için yapılan bir uygulama değildir. Çünkü günümüzde de hayli popüler olan ve yoğun ilgi gören örgü kıyafetler ve diğer kullanım eşyaları da yine evde bireysel örgü teknikleri aracılığıyla yapılabiliyor. Bere, atkı, hırka, yelek, lif, patik, kazak, penye ve hatta eldiven gibi pek çok farklı örgü modelleri evde birbirinden farklı örgü teknikleri kullanılarak çok çeşitli görsellikler sunacak biçimde yapılabilir. Birden fazla rengin ve aynı zamanda da çok çeşitli desenin uygulanabileceği birbirinden özel örgü teknikleri de bayanlara bu konuda yardımcı olur.

Örgü Modeli Resimleri

Yükleniyor...