Vurgulu Bakışlı Göz Makyajı Önerileri

Bayanların en büyük silahları nedir derseniz, elbette cevabımız bakışlarıdır olacaktır.  Günümüzdeyse tüm bayanlar etkili bakışlar için efektif göz makyajları araştırıyor. Eğer siz de gözlerinizi ve bakışlarınızı daha vurgulu bir hale getirmek istiyorsanız yazımızı takip edin…

Vurgulu Bakışlar İçin Ne Yapmalı?

Herşeyden önce hiçbir şey kullanmadan gözlerinizde aydınlatıcı bir fon yaratmalısınız. Bu nedenle kaşlarınızın hemen altına aydınlatıcı sürmeniz gerekir. Aydınlatıcıyı göz bebeği hizasından elmacık kemiklerinize dek sürmelisiniz. Ardından gözlerinizin alt  tarafında bulunan çizgisine şerit halinde beyaz kalem çekerek aydınlatma işini tamamlamalısınız. Artık gözleriniz ön plana çıkmış oldu. Şimdi isli tonlarda bir eyeliner seçin ve gözlerinize uygun şekilde gözlerinize sürün.  Eğer gözleriniz aşırı küçük ve kısık değilse siyah göz kalemini alt kirpik diplerinin üzerinden geçebilirsiniz.

Vurgulu bakış

Kirpiklerde Vurgu Önemli

Kirpikler göz makyajının olmazsa olmazıdır. Kirpikleriniz seyrek ya da kısaysa mutlaka takma kirpik kullanın. Ardından da kirpiklerinizi güzelce maskaralamalısınız. Vurgulu göz makyajında,  dudaklarınızda mat kırmızı gibi koyu renk ruj kullanımı önerilmez. Onun yerine nude tonlarından ya da şeffaf pembeleri sürmelisiniz böylelikle makyajınızda kavram kargaşası yaşamazsınız.

kirpiklerdeki vurgu

Yükleniyor...