Ünlülerden Günlük Makyaj Tercihi

Ünlülerden Günlük Makyaj Tercihi

Günlük makyaj rutinimde maskara ve ruj kullanmayı tercih ederim. Bu bana mükemmel bir görünüm kazandırdı. Tipik iş güzellik kadromuz: İyi bir günde, kapatıcı, Clinque’ın gözenek inceltici çözeltisi, allık, göz kalemi ve rimel kullanıyorum. Makyajımı yapmak için yaklaşık 5 dakikam var, BB krem, eyeliner ve maskara. Bildiğim diğer kızlar fondöten, kapatıcı, pudra, allık, göz farı, eyeliner, maskara ve dudak parlatıcısı veya ruj.

Ama eğer herhangi bir organizasyona gidecek olursam; farklı görünmek istiyorum, o zaman bu tarz makyajları yapmalıyım:

Makyaj Yapmaya Karar Verme:

Makyaj yapmanız gereken bir sonuç değil. Makyajı kullanıp kullanmayacağınız aslında bazı insanlar için bir seçimdir, sadece işe yaramıyor ya da ilgilenmiyoruz. Eğer makyaj yapmak istiyorsanız, bunun sizi gösteren bir makyaj olduğundan emin olmalısınız, çünkü sadece arkadaşlarınız bunu yapıyor ya da bunu yapmak için başkaları tarafından baskı altında hissediyor olabilirsiniz.

Ne kadar makyaj yapmak istediğinize karar verin:

Giymek veya giyinmek için bir seçim olduğu gibi, biraz ya da çok fazla makyaj yapmaya karar verebilirsiniz. Tamamen size kalmış ve hatta makyaj yapmamanız için öğreticiler de var, öyle ki hiç makyaj yapmıyorsunuz (doğal bir görünüm için) ya da çok az makyaj yapıyorsunuz, fakat giydiğiniz elbiselerle de abartıya kaçabiliyorsunuz. Ancak, ilk kez makyaj yaparken, uygulama becerilerinizi geliştirmeniz için size zaman tanımak, tarzınızı bulmak ve ilk kez makyaj yaparken sizi şaşırtmaktan kaçınmak için “en iyisi daha azını” tercih etmek iyi bir fikirdir.

Makyajı uygun bulduğunuzda karar verin:

Her gün farklı giyinmek isteyebilirsiniz, sadece özel etkinlikler için veya etkiliyeci olmak için. Muhtemelen spor yapmak, kamp yapmak, yüzmek veya doğa yürüyüşü yapmak gibi açık hava etkinlikleri için giyinmek istemeyeceksiniz. Muhtemelen balo ya da parti gibi resmi etkinliklerde bulunmak istersiniz. Bu yüzden hangi ortama girecekseniz ona göre makyaj yapmanız gerekmektedir. Yeri geldiğinde doğal olabilirsiniz veya lüx bir akşam yemeğinde sadeliğinizle kendi güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Yükleniyor...