Tunus İşi Ata Yeleği Yapımı Bölüm 2

Örgü modelleri videolu anlatımlarda Tunus işi ata yeleği yapımına başlamıştık. Gayet basit bir anlatımı mevcut fakat bir bölümde maalesef bitmemiş. O yüzden bu yazımızda da 2.bölümü ekliyoruz.  1. bölüme buradan ulaşabilirsiniz.

TUNUS İŞİ ATA YELEĞİ YAPIMI 2

Şimdi omuzları diktikten sonra yanları dikmeden kolun etrafını öreceğiz. Bunun içinde artan, istediğiniz renkte bir ipiniz varsa onunla örebilirsiniz. Aynı kalınlıkta olmasına dikkat edin. Öncelikle kenardan ilmek almaya başlıyoruz. İpimizi bağladık ve kol kenarındaki ilmeklerden ilmek alıyoruz. Yirmi sekiz tane kenardan ilmek aldıktan sonra yirmi sekiz ilmek de diğer taraftan alacağız. İlmekleri aldıktan sonra geri geliyoruz ve Tunus İşi’ndeki lastik örneğini yapıyoruz. Önce bir ilmek düz örüyoruz, ipimizi öne alıyoruz ve bir ilmek ters örüyoruz. Yine bir ilmek düz örüyoruz, ipimizi öne alıp bir ilmek de ters örüyoruz.

Düz ve ters olarak bu sıramızı gidiyoruz. Bu şekilde gidip tekrar sıramızın başına geri dönüyoruz. İkinci sıramızı giderken iki düzle başlamışız, düz olan ilmeğimizi bu sefer ters örüyoruz. Aradaki ilmeği düz olarak alıyoruz. İlmeklerimizi çeviriyoruz, yani düz olanları ters, ters olanları düz olarak örüyoruz. Bu sırayı aynı şekilde tamamlayıp geri dönüyoruz. Şimdi kolumuzun kenarının lastiğini kapatıyoruz. Çok sıkmadan çok da gevşek yapmadan devam ediyoruz. Anlatımın devamını detaylı olarak videodan inceleyebilirsiniz.

TUNUS İŞİ ATA YELEĞİ YAPIMI Videolu Anlatım

Daha fazla örgü modelleri için lütfen kategorimizi ziyaret ediniz. Ayrıca anlatımlar için Youtube kanalı Sevil Örgü’ye çok teşekkür ederiz.

Yükleniyor...