Tunus İşi Ata Yeleği Yapımı Bölüm 1

Örgü modeli yapılış videolarına devam ediyoruz. Bu yazımızda Tunus işi ata yeleği yapımını konu aldık. Videolu ve yazılı anlatımla birinci bölümü hemen bitirebilirsiniz.

TUNUS İŞİ ATA YELEĞİ YAPIMI

Merhaba arkadaşlar, bugün de sizlerle “Tunus İşi Ata Yeleği” çalışmasını yapacağız. Öncelikle üç tane zincir çekiyoruz, üç zincirden üç ilmek alıyoruz. Şimdi bu üç ilmeğimizi beş ilmek yapacağız. Bu bir ilmeğimiz, ikincisi için aradaki ilmeğimizi önce arkaya giriyoruz, üçüncüsü için bir tane önünden alıyoruz, dördüncüsü için tekrar arkaya giriyoruz ve kenar ilmeğimizi alıyoruz. İlmeğimiz beş oldu. Daha sonra geri geliyoruz ve şimdi de ilmeğimizi yedi yapacağız. İki ilmek aldık, ortadaki ilmekten yine üç ilmek çıkarıyoruz ve kenardaki iki ilmeğimiz. Başta ve sonda ikişer ilmeğimiz sabit olarak gidecek.

Devamında iki ilmeğimizi yine alıyoruz, yanındaki üçüncü ilmekten ilmek artırıyoruz. Önce arkadan alıyoruz, sonra kendi ilmeğini. Sonda iki ilmeğimiz kalacak, iki ilmeğin yanındaki ilmekten ilmek artıracağız. Önce arkadan alıyoruz, sonra öndeki ilmeği. Sonraki iki ilmeğimizi de örüyoruz. Tekrar artırma yapıyoruz. Önce iki ilmeğimizi üçüncü ilmekten bir ilmek daha çıkarıyoruz. Arada kaç ilmeğimiz varsa onları örüyoruz. Sonda iki ilmeğimiz kalacaktır, onun yanındakinden tekrar artırma yapacağız. Devamını videolu anlatımı izleyerek detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Tunus İşi Ata Yeleği Yapımı Bölüm 1 Videosu

TUNUS İŞİ ATA YELEĞİ BÖLÜM 2 İÇİN TIKLAYINIZ!

Youtube kanalında anlatımı yapan Sevil Örgü’ye teşekkürler. Daha fazla örgü modelleri için talipte kalınız.

Yükleniyor...