Şiş İle Boncuklu Kolye Yapımı

Merhaba arkadaşlar, bugün de sizlerle şiş ile boncuklu kolye yapımını çalışacağız. Öncelikle boncuğumuzun iğnemizin içinden geçmesi gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar, bugün de sizlerle şiş ile boncuklu kolye yapımını çalışacağız. Öncelikle boncuğumuzun iğnemizin içinden geçmesi gerektiği için bunu kontrol ediyoruz. Daha sonra ise ana ipimizi hazırlıyoruz ve dilediğimiz sayıda boncuğu iğnemizden geçiriyoruz. Boncukları geçirdiğimiz normal dikiş ipimizin arasını açıyoruz ve ana ipimizi arasından geçiriyoruz. Boncuklarımızı çektiğimiz zaman da ipimize geçmiş olacaktır. Bu şekilde sayımıza göre boncukları geçirmeye devam ediyoruz.

modelyenilogo

Boncuklu Kolye Yapımı ( şiş ile )

İki numara şişle de, üç numara şişle de örülebiliyor. Önceden hazırlamış olduğumuz sayılara göre örgümüze başlıyoruz. Bir tane ilmeği takıyoruz ve ilmek atmaya başlıyoruz. İki ilmeğimiz olmuş oldu, arasına yedi tane boncuk geçiriyoruz. Daha sonra yeniden ilmekleri atıyoruz ve yedi adet boncuğumuzu geçiriyoruz. Bir kez daha ilmekleri atıp yedi boncuğumuzu geçiriyoruz. Bu işlemleri on yedi dilim olana kadar devam ettiriyoruz. Daha sonra arka tarafa gelip bir yedi daha dizeceğiz. Fakat burada artırma yapmamız gerekiyor. Şiş ile boncuklu kolye yapımının devamını videolu anlatımı izleyerek detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İyi örgüler…

Örgü Modeli Kolyenin Son Hali;

boncuklu kolye

Daha fazla örgü modelleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Videolu anlatım yukarıdadır.

Yükleniyor...