Örgü modelleri videolu anlatımlardan nohut örneğinin yapılışı bu yazıda.

Yeni yüzümüzle örgü modelleri videolu anlatımlara devam ediyoruz. Bu yazımızda nohut örgü modelinin yapılışını inceleyeceğiz.

NOHUT ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle çok eski bir örnek olan nohut örneğini çalışacağız. Ben birkaç sıra haroşa yaptım, siz isterseniz lastik yapabilirsiniz. Nohut örneğini dört ve dördün katları şeklinde ayarlayacağız. Ben iki tane haroşamı ördüm, yani kenarlara iki haroşa koydum. Şimdi nohut örneğini yaparken ipimizi kendimize alıyoruz ve tersten örüyoruz. Kesmeyle başlıyoruz… Üç ilmeğimizin hepsini birden alıp kestik. Yanındaki bir ilmekten üç ilmek çıkaracağız.

Üç ilmek kesiyoruz, bir ilmekten üç ilmek çıkarıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar devamını getiriyoruz ve sondaki iki haroşamızı örüyoruz. Örneğimizin arka kısmına geldiğimizde tüm ilmeklerimizi düz olarak örüyoruz. Şimdi tekrar örneğimizin ön yüzüne geldik. İki haroşamızı örüyoruz, bir alt sırada üç ilmeği keserek başlamıştık. Bu sefer bir ilmekten üç ilmek çıkaracağız. Dolayarak birincisini, yine dolayarak ikincisini, örerek üçüncüsünü çıkardık. Şimdi bir alt sırada üç ilmek çıkarmıştık, bu sefer onun üçünü keseceğiz. Nohut örgü modelimizin devamını daha detaylı bir şekilde videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz, iyi örgüler…

İstiridye Örgü Modeli Nasıl Yapılır?
Model Yeni: Örgü için güvenilir kaynağınız

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *