Küp Şeker Örgü Modeli Yapılışı

Şekil olarak küp şekere benzediği için bu örgü modelinin adı da küp şeker oldu. Benim çok sevdiğim bir örnek. Yapımı da oldukça kolay. Zaten videolu anlatım ve yazılı anlatım mevcut. Hangisini isterseniz oradan öğrenebilirsiniz yapılışını. Bir önceki yazımızda pirinç örgü modeli yapılışını anlatmıştık. Ona da göz gezdirebilirsiniz.

Daha fazla örgü modelleri için kategorimizi ziyaret edin. Ayrıca bu yazıda anlatımı yapan Youtube Arzu Sepeti kanalına da teşekkürlerimi sunarım.

Küp Şeker Örgü Model Yapılışı Yazılı Anlatım

Merhaba, bugün sizlere yine değişik bir kesme şeker örneği yaptım, ben buna “küp şeker” örneği diyorum. Yapılışı da çok basit ve eğlenceli. Şimdi ben size bunun ana motifini göstereceğim. Burada tek yapmanız gerek birer sıra boş örmek. Yani düz örüyoruz, arka sırayı ters, daha sonra örneğimizi koyuyoruz. Her örneğin arasına bunu tekrarlıyoruz. Örneğimizi koymak için öncelikle her zamanki gibi kenar ilmeğimizi alıyoruz. Bir tane düz, iki tane ters örüyoruz. Sonra dört tane düz örüyoruz. İki ters, dört tane düz… Bunu sıra sonuna kadar takip ediyoruz.

Örneğimizi koyduk, arka sıramızı geldiği gibi ördük. Yani düzleri düz, tersleri ters. Şimdi yapacağımız işlem şu: bir sıra düz öreceğiz, arkayı ters öreceğiz ve kesme şekerimizin yerini kaydıracağız. Söylediğim gibi modelimizi koyduk, bir sıra düz ördük, ters ördük ve şimdi yapacağımız şey küp şekerimizi kaydırmak. Bunun için de uygulayacağımız işlem basit. Yine kenar ilmeğimizi örüyoruz. Daha sonra dört tane düzden ördük, iki tane ters örüyoruz. Böylece küplerimiz kaydırılmış oluyor. Arka sırayı yine geldiği gibi örüyoruz. Devamında bir düz, bir ters örüp tekrar küp şekerimizi aşamalı olarak yerleştiriyoruz. “Küp şeker” modelimizi de bu şekilde tamamlamış oluyoruz, iyi örgüler…

Küp Şeker Örgü Modeli Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Yükleniyor...