Kızınızın düğününde ne giymelisiniz? 5 Öneri

Kızı evlenen annelerin başını ağrıtan bir konu, düğünde ne giyeceğim? Eğer ne giyeceğiniz konusunda karar veremiyorsanız, bu makale sizlere yardım edebilir.

Kızı evlenen annelerin başını ağrıtan bir konu, düğünde ne giyeceğim? Eğer ne giyeceğiniz konusunda karar veremiyorsanız, bu makale sizlere yardım edebilir.

Sevgili kızınızı evlendirme fikrinin yanı sıra, düğünde hangi renk kıyafet giyeceğinizi seçmek de aynı derecede stresli ve korkutucu bir durum. Sadece size uygun olan elbise modelini seçmiyorsunuz, aynı zamanda düğün konseptini de düşünmelisiniz. Tabii ki, kızınızın düğününde büyük bir ilgi odağı olmak ya da en kötüsü komik duruma düşmek istemezsiniz. Peki ne renk kıyafet seçmelisiniz? Bu makalede size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz 5 öneri,

Nötr Renk

Hangi rengin giyileceğinden emin değilseniz, en güvenli yol nötr kıyafettir. Nötr renkler; bej, fildişi, taupe, siyah, gri ve beyaz tonlarını içerir. Gelin annelerinin en sık tercih ettikleri kıyafet renkleri bej ve gridir.

Bej

bej-anne-gelin-elbiseler-ile-k-sa-sarar-dantel

 

Gümüş gri

gümüs-gri

 

Donuk Renk

Bu ipucundaki renk seçeneği ise, gelinin nedimesi genelde lavanta veya mor bir kıyafet tercih ediyorsa, o zaman gelinin annesi de koyu mor tonlu veya patlıcan rengi giymelidir. Nedime zümrüt yeşili giyerse, anne de sacramento yeşili giymesi uyumluluk açısından önemli bir husustur.

Patlıcan

patlıcan

Sacramento Yeşil

sacramento yeşili

Kontrast Renk

Eğer gelinin annesi göze çarpmak istiyor ama yine de nedime ile renk koordine ediyorsa, renk kartelasındaki nedime elbiselerinin renginin karşısına bir renk giymelidir. Basitçe söylemek gerekirse, kızlar turuncu bir elbise giyiyorsa, gelinin annesi mavi giyebilir. Nedime yeşil elbise giydiyse, anne kırmızı kıyafet giymelidir.

Lacivert

lacivert

 

Kırmızı

kızmızı

Renk tonlarını tercih ediyorsanız

Nedime ile aynı renk tonlarını tercih etmeniz anlamına gelir. Örneğin nedime açık mavi veya su mavisi giyerse, anne ince sarı bir ton veya bebek pembesi giymeyi tercih etmelidir.

Tereyağı sarısı

tereyağı sarısı

 

Ördek Ördek

ızgara ördek

Desenli kıyafet

Tek bir renkte kalmamaya karar verdiyseniz, bir kerede birden fazla renk kullanmayı düşünebilirsiniz. Yukarıda belirtilen tüm ipuçları arasında en cesur seçim olabilir. Desenli bir görünüme kavuşmak için altın desenli koyu mavi giymeyi veya kırmızı tasarımlarla siyahı tercih etmeyi deneyebilirsiniz.

Altın Vurgulu Mavi Elbise

altın vurgulu mavi

 

Siyah ve Kırmızı Kombinasyonu

siyah ve kırmızı

Gelinin annesi olarak elbiseniz için doğru rengi seçmek çok önemlidir. Bu önkoşulla işiniz bittiğinde, başka bir ikilemle yüzleşmenin zamanı geldi: Kızımın düğününe ne tür elbise giymeliyim? Endişelenmeyin, o büyük günde elinizden gelenin en iyisini yapıyor olacaksınız!

Yükleniyor...