Kahve Çekirdeği Örgü Modeli Yapılışı

Her zaman hoşumuza giden modellerden biri olan kahve çekirdeği örgü modeli nasıl yapılır konusu hakkında videolu ve yazılı anlatım bu yazımızda. Bir önceki yazımızda kelebek örgü modelini anlatmıştık. Ayrıca daha fazla örgü modelleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kahve Çekirdeği Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Merhaba, bugün size kahve çekirdeği örneğini anlatacağım. Ben bu örneği yünle ördüm fakat siz merserizeyle örerseniz çok güzel yazlık yelekler, süveterler elde edebilirsiniz. Yapılışı çok basittir, iki adımdan oluşur. Şimdi sizlere ilk adımını göstereceğim. Yalnız burada ajurlar kenara da gelebildiği için iki tane kenar ilmek kullanıyorum. İki kenar ilmeğimizi aldıktan sonra üç tane örüyoruz, ilk ördüğümüzü son iki ilmeğin üstünden geçiriyoruz. İki ilmeğimiz kalmış oluyor ve sonra bir dolama yapıyoruz. Üç örüyoruz, bir dolama yapıyoruz. Bunu sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

İlk sıramızı ördükten sonra arka sırayı tabi ki hep ters örüyoruz. İki kenar ilmeğini alıyoruz, her ilmeği tek tek ters alarak sıra sonuna kadar geliyoruz. Arka sırada da çoğu ajurlarda olduğu gibi iki ilmeği birlikte almıyoruz, onları teker teker örüyoruz. Bunları da böyle sıra sonuna kadar geliyoruz. Şimdi ikinci adımdayız: bunun için de iki kenar ilmeğimizi aldık, doladık, üç adet ördük. İlk ördüğümüzü iki ilmeğin üstünden geçirdik, iki ilmek bırakıp doladık, üç ilmek ördük. Burada dikkat etmeniz gereken bir yer var, eğer sıra başını dolamayla başlıyorsanız sıra sonunuz dolamasız bitecektir. Üç ilmekle başladıysanız sıra sonunuz dolamayla bitecektir ki örnek kendini göstersin. En sonunda kahve çekirdeği örgü modelimiz ortaya çıkmış oluyor.

Kahve Çekirdeği Örgü Modeli Videolu Anlatım

Yükleniyor...