Kahve Çatlağı Örgü Modeli Yapılışı

Videolu örgü modelleri yapılışlarına devam ediyoruz. Bu yazımızda kahve çatlağı örgü modelinin yapılışını inceleyeceğiz. Daha önceki yazımızda örgü bebek patiği yapılışı konusunu işlemiştik. Videolu ve yazılı anlatımla kolaylıkla örneği kavrayabilirsiniz.

İlk olarak soldan örneğin resmini görebilirsiniz.

Kahve Çatlağı Örgü Modeli Yapılışı

Youtube kanalı Sevil Örgü’nün anlatımıyla kahve çatlağı örneği;

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle “kahve çatlağı” modelini çalışacağız. Örneğimiz iki ters, üç düz şeklinde kuruluyor. Tabii bu tersleri ben iki kere yaptım fakat siz daha fazla yapabilirsiniz. Şimdi örneğimize başlayalım. İki tane tersimizi ördük ve kahve çatlağı için üç düzümüze geldik. Üçüncü düzümüzü alıyoruz, diğer ikisinin üstünden geçiriyoruz ve bırakıyoruz. İki tane ilmeğimiz kaldı.

Bir tane düz örüyoruz, artırıyorum, bir tane daha düz örüyoruz. Arada iki tane tersimiz var. Bu işlemi tekrarlıyoruz. Örneğimiz üç ilmek üzerine kuruluyor. Ön tarafta bu işlemi yapıyoruz, arka tarafta tersi ters, düzü düz olarak örüyoruz. Ayrıca artırdıklarımızı da ters örüyoruz. Şimdi ön sıramıza geldik.

Örnek her sıra yapılmıyor, arada bir kere tersi ters ve düzü düz olarak  gidip gelmemiz gerekiyor. İki tane tersimizi ördük, üç tane düzümüzü örüyoruz, yine iki tersimizi ördük ve üç düz örüyoruz. Örneğimizi iki sırada bir olarak aynı şekilde tekrar ediyoruz. Böylelikle “kahve çatlağı” modeli ortaya çıkmış oluyor, iyi günler dilerim.

Kahve Çatlağı Örneği Yapılışı Videolu Anlatım

Daha fazla örgü modelleri için kategorimizi ziyaret ediniz.

Yükleniyor...