Kadın aksesuarlarında niçin gümüş takılar tercih sebebidir?

 

Gümüş çeşitli özellikleri ve altına göre daha az maliyetli oluşu sebebi ile aksesuar ve takı dünyasında en çok tercih edilen ve en çok kullanılan bir ürün oldu. Gümüşün sahip olduğu ışığı yansıtabilme özelliği sayesinde parlak görünümü ve takı üreticileri için de kolay şekil verilebilen bir özelliğe sahip oluşları dolayısıyla günümüzde hem üreticiler hem de müşteriler açısından bu alanda en çok tercih edilen ve en revaçta ürün olduğu söylenebilir.

#Gümüş takılar denilince akla ilk gelen aksesuarlar nelerdir?

Şüphesiz ki bayanların en çok tercih ettiği takıların başında kolye ve yüzük gelmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz bilgiler ışığında ise bu takılardan güzel görünümü ve uygun fiyatlı olması sebebi ile en çok tercih edilen modeli ise gümüş kolye ve gümüş yüzük modelleridir. Çünkü özellikle gümüş kolyeler parlak görünümleri ve şık tasarımları ile bayanların güzelliklerinin ve kıyafetlerinin tamamlayıcı bir parçasını oluştururlar. Bu sayede gümüş kolye ile kişilerde daha etkileyici bir hava oluşur.

#Günümüzde gümüş yüzük veya bileklikler niçin bu kadar diğer takı türlerine göre daha revaçtadır?

Günümüzde takı modellerinde; sahip oldukları değer, şık görünüm ve parlakları nedeni ile takı üretiminde en çok altın ve gümüş madenleri tercih edilir. Fakat altın gümüşe göre çok daha pahalı ve günümüz şartlarında herkes tarafından kolayca alınması zor bir takıdır. Bu nedenden ötürü de özellikle yüzük ve bilekliklerde gümüş üretim gümüş yüzük ve gümüş bileklik modelleri tercih edilir. Bu sayede uygun fiyata istenilen şıklık elde edilmiş olunur. Özellikle söz, nişan gibi önemli günlerde özel tasarım gümüş yüzükler tercih edilmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki gümüş takı alınırken takının 925 ayar gerçek gümüş üretim takı olmasına ve güvenilir bir yerden alınmış olmasına dikkat edilmelidir.

 Değişik gümüş modelleri

 

 

 

 

 

Yükleniyor...