İşkembe Örneği Örgü Modeli Videolu Anlatım

Hep beraber örgü örmeyi öğreniyoruz diyerek başladık bu yola. Bu yazımızda işkembe örgü modelinin yapılışını konu edineceğiz. Yapımı oldukça basit. Giriş olarak yazılı bir anlatım yaptık. Ayrıca tüm detayları ile videolu anlatım mevcut. Neden işkembe denmiş bilmiyorum ama halk arasında öyle dolaşıyor. Daha fazla örgü modelleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İşkembe Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle işkembe örneğini çalışacağız. Örneğimiz hep tersten örülüyor. Arka sırada da ön sırada da işlemlerimiz hep ters örgü olarak gidecek. Biraz şaşırtmalı bir örnek, ilmek kaçırmamaya ve kaydırmamaya dikkat etmemiz gerekiyor. Örneğimize başlıyoruz… Yirmi beş ilmek attık, bir sıra düz geldim. Kenar ilmeğimizi aldık, ikinci ilmeğimizi bir tane ters örüyoruz. Yanındakini örmeden şişe geçiriyoruz, üzerine ip doluyoruz. Bir tane ters örüyoruz, bir tane örmeden şişe alıyoruz ve ip doluyoruz. Bunu bu şekilde örneğimizin ilk sırasının sonuna kadar geliyoruz.

Örgümüzün arka tarafını geçtiğimiz zaman yine ters örgü uyguluyoruz. İlk ilmeğimizi aldık, tek görünen ilmeği örüyoruz. Bir önceki sırada doladığımız ilmeği örmeden yine şişimize geçiriyoruz. Arada iki tane örülmüş ilmeğimiz var, onları ters örüyoruz. Bu işlemi hata yapmadan sıra sonuna kadar geliyoruz ve kenar ilmeğimizi örüyoruz. Daha sonra örgümüzün ön tarafına geçiyoruz. Anlatımın devamını detaylı bir şekilde videolu anlatımdan inceleyebilirsiniz, iyi günler dilerim.

İşkembe Örgü Örneği Videolu Anlatım

Yukarıda videolu anlatım mevcuttur.

 

Yükleniyor...