İngiliz Tarzı Ağ Örgü Modeli Yapılışı Video

Bu yazımızda İngiliz tarzı ağ örgü modeli nasıl yapılır videolu ve yazılı anlatımıyla karşınızdayız. Daha fazla örgü modelleri için bizi takip edebilirsiniz. Uzun süredir içerik giremediğimizi farkettim, hemen araştırmalara başlayıp sizler için bu yazıyı hazırladık.

Youtube Arzu Sepeti’nin anlatışıyla örgü modeli yapılış anlatımları burada.

İngiliz Tarzı Ağ Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar. Bugünde size yine değişik bir örnek göstermek istiyorum. Buna ben ağ modeli dedim. Gerçekten çok hoş piti piti duruyor. İnce yün ve ince şişle ördüm. 4 numara ile. Ben şimdi size gösterirken 4.5 la öreceğim kalın dursun güzel görünsün diye. Rahat bir model. Ajur bir model sade sırf. Umarım sizde beğenir ve uygularsınız.

Bu model için şimdi size ilmek sayısını veriyorum. Bu model için ilmek sayısı 6 ilmek ve katları artı bir ve artı tabii iki kenar ilmeği veya kaç kenar ilmeği koymak isterseniz. Modelin kendisi altı ilmek ve katları artı bir. Mesela ben burada 18 ilmek yaptım. 3 kat yaptım. Bir tane artı oldu 19 ilmek.

Şimdi modeli sırasını gösteriyorum. İki tane birlikte arkadan atarak topluyorum bir tane oturtuyorum ilk sırada biraz zorlanıyorum. Bir doluyorum iki tane ilmeği arkadan atarak doluyorum. Normal önden ikisini bir arada düz örüyorum. Bir dola iki ilmek arkadan batarak birlikte ör. Bir düz. Şöyle bollaştırayım. İki ilmek birlikte düz. Bir dola bir düz. Tekrar gösteriyorum.

Bir dola iki ilmek arkadan batarak topla bir düz iki ilmek birlikte düz bir tanede kenar ilmiğim kardı burada. Modelimizin ilk ilmiğini kurduk. Arka sıralar ne demiştik hep ters. Arka sırayı kaç ilmek sayınız varsa ters örüyorsunuz dolamalar dahil. Hepsi ters. Bu modelide yine blogspot sayfamda da adım adım yazacağım çünkü pek akılda tutulmuyor. Bende tek tek bakarak ördüm bunu. Kenar ilmeklerim düzdür benim. Evet geldik modelimizin ön yüzüne yine. Yani modelimizin ikinic sırası olmuş oluyor. Şimdi model başlıyor. Bir dola bir düz. Şimdi burada bir tane örmeden alıyorum sıradaki iki ilmeği birlikte örüyorum. Bir düz bir dola bir düz. Şimdi model tekrar başlıyor. Bir dola bir düz örmeden al iki ilmek birlikte ör örmeden aldığını üstünden geçir bir dola bir düz. Bir motif daha yaptık. Bir daha gösteriyorum bir dola bir düz örmeden al iki ilmek birlikte ör örmeden aldığını üstünden geçir bir dola bir düz. Devamı videoda…

İngiliz Tarzı Ağ Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Yükleniyor...