İki Renkli İşkembe Örgü Modeli Yapılışı

Çeşitli ve yeni örgü modelleri videolu anlatımlara devam ediyoruz. Bu yazımızda iki renkli işkembe örneğinin yapılışını anlatacağız.

İki Renkli İşkembe Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle bu iki renkli işkembe örneğini çalışacağız. Bu örnekle bebek battaniyeleri, hırkalar, yelekler örülebilir. Ben yine şişime yirmi beş ilmek attım, bir sıra düz geldim, ön yüzümüzde tersimiz çıktı. Öncelikle bir tane ters ördük, bir tane boş aldım ve ip doladım. Yine bir tane ters ördük, boş aldık ve doladık. Bunu bu şekilde sıra sonuna kadar geldik. Arka tarafına geldiğimiz zaman kenar ilmeğimizi alıyoruz. Örülmüş ilmeğimizi ters örüyoruz. Ön yüzde doladığımız ilmeği boş geçiriyoruz. Örülmüş ilmekleri örüyoruz. Boş aldık ve bu arada iki tane tersimiz var.

Daha önce dolamış olduğumuz ilmekleri yine şişimize örmeden geçiriyoruz. Bunu bu şekilde sıra sonuna kadar gelerek kenar ilmeğimizi atıyoruz. Ön yüze geldiğimiz zaman ikinci rengimizi bağlayacağız. İkinci rengimizle artık düz gidip geleceğiz fakat giderken yapılması gereken bir püf noktası var. Üç tane ilerledik ve doladığımız ilmek geldi. Bunu yine örmüyoruz. Renkli işkembe örneğimizin devamını videolu anlatımı izleyerek öğrenebilirsiniz. İyi günler dilerim…

Videolu Anlatım: İki Renkli İşkembe Örgü Örneği Yapılışı

Yükleniyor...