Havlu Kullanmak Cildinize Zarar Veriyor

Havlu Kullanmak Cildinize Zarar Veriyor

Uzun ve zorlu bir gün geçirdikten sonra makyajınızı çıkardınız ve siz de akşam cilt bakım rutininize dâhil olursunuz. Yüzünü yıkadınız (belki de iki kez temizlediniz ) ve içgüdüsel olarak cildinizi bir havluyla kurulayınız. Bununla birlikte, en son tavsiyenin ne olduğunu bilimsel olarak bilmiyorsunuz, aslında daha fazla zarar verebilirsiniz.

Mail Online tarafından tespit edilen ünlü bir araştırmacıya göre, bir havlu kullanmak cildiniz için kötüdür ve cilt bakım ürünlerinizden en iyi şekilde faydalanır.

Araştırmacı, “Her bir temizlemeden sonra yüzünüzü kurutmak her zaman doğru olan şeymiş gibi gözüküyor. Yapılması gereken doğal şey. Ancak, tropikal ürünler nemli olduğunda cilde daha çok nüfuz edecek ki çok fazla yatırım yapıyorsanız Cilt bakımına, onlar bu sefer size zarar verecektir. ” diyor ve en faydalı cilt bakım tekniğinin zeytinyağı olduğunu ekleyerek havlu ile kurulmanın da bu yöntemde zarar vermeyeceğini belirtiyor.

Cildinizin, ıslatarak ürettiğiniz ürünlerden düzgün bir şekilde faydalanılması için nemli (ıslak değil) olması gerekir. Aussie’de güzellik uzmanı Jocelyn Petroni’ye, güzel bir şekilde, cildinizin yüzeyinden tüm sular buharlaşmadan önce cildinizin rutini dışarı çıkmanın en iyisi olduğunu söyleyen güzel bir kadın. Ancak birazcık yavaşsanız, hızlı bir bakım ile tekrar nemlendirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, şu anda sizin havlularınızda bulunan herhangi bir bakteri hiç kuşkusuz cildinize bağlı olacaktır. Bu yüzden yüzünüzün temizliği için kullandığınız tüm makyaj fırçası ve ürün işe yaramaz olacaktır.

Peki, yok sen bir havlu olmadan yüzünü kurutur musun? Neyse ki, K-güzellik uzmanları ( Klog güzellik uzmanları, Klog’da havlu kurutmasını engellemeyi her zaman amaçladılar ) bu kullanışlı bilgiyi bir araya getirdiler.

İster nemlendirici üzerinde gezdirin, isterse makarnanın kusursuz bir tabakasını oluşturuyor olun, zeytinyağı her cildin lezzetli bir fayda verenidir. Fakat bu mutfak dolabı olayının, güzellik rejiminize geldiğinde sunabileceği çok şey var.

Aslında, zeytinyağı yüzyıllar boyunca güzelleştirici yetenekleri için kullanılmıştır (Kleopatra yıkanmak için kullanılır) ve hem çok sayıda cilt sorununu hem de saç tellerini tedavi etmek için kullanırdı. Bizim önerimiz de hem ekonomik hem de havlu kullanmanıza onay veren zeytinyağı olacaktır.

Yükleniyor...