Giysi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

İnsanlar için güzel giyinmenin ayrı bir önemi vardır. Çünkü iyi görünmek aynı zamanda iyi hissetmek anlamına gelir. Peki kıyafet seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz bunları inceleyelim.

Öncelikle fiziksel özelliklerimizi iyi bilmeli ve kıyafet seçiminde bu hususu göz ardı etmemeliyiz. Örneğin fazla kilolarımız varsa ve çizgili bir kıyafet kullanmak istiyorsak enine çizgiler yerine boyuna çizgili kumaşları tercih etmeliyiz. Koyu renk ve uzun kesim kıyafetlerle daha narin bir görünüm kazanabiliriz.  Bir kıyafetin dar olmaması kadar bol ve büyük olması da istediğimiz görüntüyü yakalamamızı engelleyebilir. Bu tür kıyafetlerde doğru ölçü bulunmazsa kıyafetin içinde kayboluruz ya da olduğumuzdan farklı bir görüntü ortaya çıkar.

Kıyafet Seçiminde Kombinasyonun Önemi

Kıyafet seçiminde iyi bir kombinasyon yakalamak istiyorsak doğru parçaları ve doğru renkleri seçmeliyiz. Birbiri ile alakasız renkler yerine birbirini patlatan renkler, şık bir görüntü yakalamanızı sağlar. Diğer taraftan kıyafetlerin yanında kullanılacak olan çanta, ayakkabı ve aksesuar gibi parçalar ise son derece önemi ayrıntılardır. Örneğin klasik bir kıyafeti rugan bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Ya da hareketli bir kıyafeti ya da spor kıyafetleri tarzına uygun ayakkabılar ile kombinleyerek son derece şık bir görüntü yakalanabilir.

Bir internet sitesinde ya da mağaza vitrininde gördüğünüz ve beğendiğiniz her şey size yakışmayabilir. Ya da tam tersi size sıradan gelen bir kıyafet fiziki ölçüleriniz ten ve göz renginiz ile hoş bir uyum yakalamanıza yardımcı olabilir. İşte bu yüzden ilk görselde peşin hükümlü olmamak gerekir. Kıyafetleri denemek, sanal mankenleri incelemek ve satış temsilcilerinden fikir almakta fayda var.

Son olarak kıyafetlerdeki ayrıntılara göre aksesuar seçimidir. Örneğin işlemeli ve kendinde süs figürleri içeren bir elbisede takı kullanmanıza gerek yoktur. Bunun yerine sade kıyafetler üzerine takı kullanmak daha doğrudur. Diyelim ki tek renk bir seçim yaptınız ve kombinasyona hareket kazandırmak istiyorsunuz. Bunu süs detayları olan ayakkabılar ve ya çanta ile tamamlayarak seçiminize canlılık kazandırabilirsiniz.

Yükleniyor...