Fit Bir Vücuda Giden Yol

FİT BİR VÜCUDA GİDEN YOL

Aslında hepimizin hayalîdir fit bir vücuda sahip olup bedenimizi sıkılaştırmak ve yağ tabakası bulunmayan bir vücuda sahip olabilmek. Ancak düzenli bir program ile bunu başarabiliriz. İlk adımımız, kendine güven olacaktır. Kendimizi motive etmemiz doğrultusunda elbette bitmiyor her şey, aslında daha çok yeniyiz bu yolda. Ancak inanç en önemli aşamadır desek yalan olmaz açıkçası. Bir inancımız oldu, ardından da hayalimize emekleyerek yürüdüğümüz bu yolda yapmamız gereken sabırlı olmak. Zira bu yola adım atan bir çok kişi kısa sürede bir değişim görmediğinden yapmış olduğu aktivitelere ya son vermekte ya da aktiviteler bir korkulu rüya pozisyonuna girmektedir.

Peki Kendimizi Motive Ettikten Sonrası

“Başarının, çalışmaktan daha önce geldiği tek yer sözlüktür” sözünü bir çok kişi duymuştur. Vücutlarımız üzerinde bir sanat eseri misali çok dikkatli ve titizlikle hareket etmeliyiz.
İlk aşamada programlı bir egzersiz düzeni yaratmalıyız. Bu program bizim nasıl bir vücut istediğimize bağlı olmalı ve bu alanda uzmanlaşmış antrenörlerden yardım almalıyızdır. Antrenörümüz bizim vücudumuzda bölgesel olarak yağ oranlarını ölçebilen bir tartı ile tartacak ve ardından da istediğimiz göz önüne alarak vücudumuza uygun bir program hazırlayıp bize sunacaktır. Programımızın bir dinamik süreçte olduğunu unutmamakta fayda var. Haftalık, aylık programlar olabilir ayrıca gün gün vücudunuzun hangi bölümünde çalıştıysanız bir sonraki egzersiz gününüzde farklı bir bölümünü çalıştıracaksınızdır. Programlarımız haftada 2 gün, 3 gün, 4 gün… şeklinde değişmektedir. Burada önemli olan programımızı aksatmamamızdır.
Bu süreç içerisinde dikkat etmemiz bir diğer konu ise yeme-içme kültürümüzdür. Kilo alma, kilo verme, kas kütlesi arttırma… vs. için yiyecek ve içeceklerimiz farklılaşmaktadır. Bunu kendi düşüncelerimize göre değil gene bir uzman aracılığı ile yapmamız bizim sağlıklı kalmamıza yol açmaktadır. Ancak vücuda protein alımı neredeyse her programda arttırılmaktadır. Buna dikkat ederek hayalimize bir adım daha yaklaştık…
Konuyu toparlamak gerekirse müthiş bir disiplin gerektirmektedir hayalimizde hayat bulan vücudumuz. Ancak yapılan onlarca uğraşa rağmen en önemli etken stres olmaktadır. Eğer ki stresimizi bir kenara atıp bir yola baş koyduysak, yolun sonunu görmek vakit alsa da görebiliriz…

Yükleniyor...