El İşi Modelleri 2017

Örgü örmek pek çok bayan için boş vakitleri değerlendirebilmek için son derece yararlı ve keyifli bir hobi olduğu gibi günümüzde aile bütçesine katkı sağlamak isteyen ev hanımları tarafından da yapılıyor. Çok eski tarihlerden bu yana kadar gelen el işi modelleri bayanların özellikle günlük kullanımda veya ev eşya ihtiyaçlarına el emeği ürünler ortaya çıkartabilmelerini sağlıyor. Tığ veya şiş ile yapılabilen birbirinden farklı el işi ürünleri banyoda kullanılan araç gereçlerden, evin çeşitli alanlarındaki süslemeleri kadar olduğu gibi kıyafet olarak da yapılabiliyor.

El İşiyle Neler Yapılabilir?

Değişik örgü modelleri bulunuyor olması sayesinde bayanlar el işi modelleri içerisinde kendi zevk ve ihtiyaçlarına göre son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkartabiliyor. Evde örgü teknikleri sayesinde perde, lif, havlu, masa örtüsü, kırlent, battaniye ve çok daha fazla türde ve sayıda ev ürünü yapabilmek mümkün oluyor. Bunun yanı sıra hırka, kazak, atkı, bere, patik, bebek tulumu gibi pek çok farklı kıyafeti de yapabilmek mümkündür.

Geniş iplik çeşitliliği sayesinde yapılacak ürüne göre iplik seçimi yapabilmek mümkün olduğu gibi ipliklerde var olan tüm renk tonlarını bulabilmekte mümkün oluyor. Farklı el işi modelleri ortaya çıkartmak için farklı örgü tekniklerinden yararlanarak özgün desenlere sahip olan son derece fonksiyonel bir kullanım sunacak örgüler örülebilir. Bu sayede ya ihtiyaçlar el emeğiyle kaliteli şekilde karşılanabilir ya da aile bütçesine önemli bir katkı sağlanabilir.

Yükleniyor...