Ekonomik Üniversiteli Kız Makyajı

Bakımlı bir üniversite öğrencisi olarak okula giderken ihmal etmemeniz gereken bir konu da özenli makyaj konusudur. Üniversiteli bir kız olarak makyajınızı çok aceleye getirirseniz alelade görünebilir ama abartırsanız da banal gözükebilirsiniz. Peki hiç yapmasanız o zaman da renksiz ve ruhsuz görünebilirsiniz. En iyisi siz önerilerimize kulak verin ve üniversiteli bir bayan olarak ekonomik ve pratik makyaj uygulamalarından yararlanın deriz.

Hafif Makyaj

Öncelikle okul makyajı ağır olmamalı bu yüzden yüzünüzü hafif ve şeffaf olan  ince bir fondötenle renklendirmelisiniz. Yanı sıra pürüzsüz bir cildiniz varsa buna bile gerek kalmaz. Ardından ışıltılı transparan pudralardan bir kat sürebilirsiniz.

 

Dolgun Kaşlarla Bakışlarınıza Anlam Katın

Seyrek kaşlarınız varsa şayet öncelikle kaç maskarası ile kaşlarınızı tarayabilir ve kaş farıyla da kaşlarınızı doldurabilirsiniz. Kaş farı konusunda açık vizon renkleri bu yıl çok popüler bilesiniz.

 

Rengarenk Göz Farları

Göz farı konusunda sadeliği seviyorsanız uçuk pembeleri ya da renklilikten yanaysanız mavi ve yeşilleri tercih debilirsiniz.Mint yeşili ve göz alıcı maviler bu yıl çok moda. Allık konusunda da uçuk pembeleri seçebilirsiniz. Bu renklerle taze  yanaklarınıza freshlik katebilirsiniz. Yanı sıra uykusuz vize ve final dönemlerinde de  gözaltı kapatıcıları sizin en yakın dostunuz olacaktır. Rujlar konusunda şefaf renksiz parlatıcıları, şeffaf pembe ve şeftali tonlarını ve nudeleri tercih edebilirsiniz.

 

Yükleniyor...