Düz Örgü Nasıl Örülür? – Örgü Teknikleri

Yeni örgü modelleri yapmaya başlayanlar için en önemli konulardan biri düz örgü örmektir. Videolu ve yazılı anlatımla düz örgü nasıl örülür sorusuna cevabı bu yazımızda veriyoruz.

Düz Örgü Nasıl Örülür?

Youtube yayıncısı olan Arzu Sepeti kanalının anlatımıyla siz de örgü tekniklerini öğreneceksiniz.

Bugün sizlere düz örgü nasıl yapılır onu anlatacağım. Bu konuda çok fazla istek var. Belki birçoğumuz biliyoruz ama hiç bilmeyenler de var, onlara da öğretelim düz örmeyi.
Öncelikle ilmek atma videomuzu ( bu video da eklenecek) incelemelisiniz. Burada da göstereceğiz ama yine de o derse bakarak daha rahat öğrenmiş olursunuz. Kaç ilmek atacaksak ipimizi ona göre alıyoruz. Öncelikle ilmek atıyoruz. Size burada düz örgüyü göstereceğiz. Öncelikle istediğiniz sayıda ilmek atın. İlmek sayınızı attınız. Daha sonra, kısa ipiniz solunuzda olduğu müddetçe geri kalan kısım örgünüzün ön kısmıdır. Örgüyü düz öreceksek önümüz düz, arka kısım ise ters olmalı.Düz ördükten sonra arka tarafını ters öreceğiz. İpimizi öne alıyoruz, ilmeğimize batıyoruz. Düz örgü örmek için sağ şişle ilmeğe batmanız gerekiyor. Battıktan sonra, arkadaki ipi alıp çekmek gerekiyor. İşte düz örgü dediğimiz budur. Yani önde düz, arka sıralar ise ters örülmesidir.

Videolu Anlatım Düz Örgü Örüyoruz

Daha fazla örgü modelleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yükleniyor...