Düz Haroşa Nasıl Örülür? – Örgü Teknikleri

Örgü tekniklerini videolu anlatımlarla devam ediyoruz. Bu yazımızda düz haroşa örüyoruz. Peki nasıl örülür? Merak ediyorsanız aşağıdaki açıklamayı okuyun ve videoyu izleyin. ( Açıklama sadece video tanıtımı ve yakalayamadığınız yerler içindir. Video da detaylı anlatılmaktadır.)

Düz Haroşa Nasıl Örülür?

Bugün sizlere düz Haroşa’yı öğreteceğim. Düz Haroşa nedir, aslında herkes haroşayı farklı örer.Düz haroşa dediğimde şunu kastediyorum: Ön sıramı ve arka sıramı düz ilmek örerek haroşa elde ediyorum. Haroşeyi nasıl yaptığımızı kısaca anlatacağım. İmeğinizi atıyorsunuz. Bu bizim ön yüzümüz. Arka yüzden başlıyoruz mecburen örmeye. Düz haroşe dediğim ön yüzü ve arka yüzü düz öreceksiniz. Düz örgüyü biliyorsunuzdur zaten. Soldan giriyorum. Düz örüyorum. İki tarafıda düz örerek haroşe elde edeceğiz. Önce arka tarafı düz örüyoruz. Sonra ön yüze geçiyoruz. Ön yüzü de düz örüyoruz. Aynen arkası gibi. Ön yüzü düz ördükten sonra arka yüzü yine düz örüyoruz. Böyle dolgun bir haroşe elde edilmiş oluyor.

Daha fazla örgü modelleri için kategorimizi ziyaret ediniz. Ayrıca tüm örgü teknikleri videolarımız için ilgili sayfaya gidiniz.

Düz Haroşa Örgü Tekniği Video

Youtubeden Arzu sepeti kanalına abone olabilirsiniz.

Yükleniyor...