Doğal görünümlü ruj rengi nasıl seçilir?

Abartılı makyajlardan, erkeklerde kadınlarda oldukça sıkılmış durumda. Erkeklere sorularak yapılan araştırmalar ve anketler sonucunda da erkeklerin özellikle doğal olan kadınlardan daha çok etkilendikleri ortaya çıkmıştır. Doğal görünmek için doğru ruj tercihi de önemlidir. Bu yazımızda da doğal görünümlü ve doğru ruj nasıl sürülür ele alacağız.

Bir başkasının dudağında dolgun, doğal ve çekici görünen bir ruj, sizde hiç de öyle güzel ve çekici görünmeyebilir. Bunun nedeni oldukça çeşitli sebeplere bağlıdır. Dudak kalınlığı, dudakların şekli, ten rengi ve daha birçok etken buna neden olabilir.

Ruj sevmiyorsanız ne yapmalısınız!

Yapışkanlık hissi vermeyen ve ince bir yapıya sahip, sadece renk veren balsamları kullanabilirsiniz. Dilerseniz dudak kalemi ile hafif renk vermek için ince çizgiler çizerek parmaklarınızla bu rengi dağıtabilirsiniz.

İnce dudaklara sahipseniz;

Doğal görünümlü kalın dudaklara sahip olmak istiyorum ancak ince dudaklara sahibim diyorsanız, dudak çevresine liplener ile biraz kalın bir çizgi çizebilirsiniz. Parmak ucunuzla çizdiğiniz çizgilerden dudak içine doğru düz hareketlerle çizgiyi içe doğru iterek daha dolgun ve pürüzsüz dudaklar sahip olabilirsiniz. Pembe ve bej gibi biraz parlak renkler dudaklarınızı daha belirgin olmasını sağlayacaktır.

Dudaklarınızı daha ince ve donuk göstermemek için kahverengi ve kahverenginin tonlarından kaçınmanız gerekir.

Kalın ve dolgun dudaklara sahipseniz;

Dolgun ve kalın dudaklarınız varsa oldukça şanslısınız. İstediğiniz rengi kullanma konusunda sıkıntınız kesinlikle olmasın. Tek bir noktada dikkatli olmalısınız ki, dudaklarınızı olduğundan daha kalın gösterme çabasına girmeyiniz. Bu defa kötü bir görüntü elde edersiniz. Çok güçlü ve parlak renklerden kaçınmalısınız.

Kuru dudaklar için;

Ruj sürerken dikkat edilmesi gereken tek nokta tabi ki dudak kalınlığı değildir. Dudaklarınız çok kuruysa doğal ürünler kullanmanız gerekir. Dudak rengine en yakın tonlar, gül rengi tonları tercih edebilirsiniz. Pul pul dökülen kuru dudaklara sahipseniz ruj sürmeden önce yumuşak bir fırça ile ovalayarak dudak derinizi temizlemelisiniz.

Diş rengi önemli!

Dişlerinizin rengi beyaz değilse, sararma varsa, soğuk renge sahip rujları kullanmalısınız. Dişlerinizde olmasını istemediğiniz rengi olabildiğince arka plana atarak maksimum seviyede saklayabilirsiniz. Özellikle sarı renk dişleri göz önüne seren sıcak renkleri kesinlikle kullanmamalısınız.

Ten renginize göre seçim yapmalısınız

Sarışın tene sahipseniz, turuncu ve turuncunun tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pembenin alt tonları ve kahverengi tonları en doğru tercihleriniz olacaktır. Klasik soğuk renkler olan pembe ve kırmızı cildinizde yapay bir görünüm sağlar.

Koyu ten rengine sahipseniz, esmerseniz, kahverengi ve morun koyu tonlarını, kırmızının koyu tonlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Özellikle turuncu ve turuncunun tonlarından kesinlikle kaçınmalısınız.

Yükleniyor...