Bebek Yeleklerinde Kol ve Yaka Kesimi

Uzun zamandır paylaştığımız örgü teknikleri videolu ve yazılı anlatımların biraz daha detayına inerek örgü bebek yeleklerinde kol ve yaka kesimi nasıl yapılır konusunu işleyeceğiz.

Aslında çok basit kol ve yaka kesimi. Aşağıda kusa bir açıklama yaptık fakat videodan daha iyi öğreneceksiniz. Youtube’de Arzu Sepeti kanalındaki hanımefendinin anlatımıyla sizlerde örgü modelleri yapmayı öğreneceksiniz.

Örgü Bebek Yeleklerinde Kol ve Yaka Kesimi Nasıl Yapılır?

Çok soran olduğu için bebek yeleklerinde kol ve yaka kesimini yapacağız. Ben arkasını yaptım. Çünkü iki tarafta da kesim oldu.Size önlerden sağ ve sol olmak üzere iki kesimde de çalışmayı göstereceğim. Yeleğinizi istediğiniz boyutta ve renkte yapabilirsiniz. Diyelim ki koltuk altına kadar geldiniz bebeğin veya modelin. Baştan söylemek gerekirse kol 3,2,1 diye kesilir. Yani, bir sıra 3 tane kesersiniz, dönersiniz 2. sıraya gelirsiniz 2 tane kesersiniz, dönersiniz 3. sıraya 1 tane kesersiniz.
Öncelikle kollardaki lastik yapımını göstereceğim. Öncelikle 5 tane ilmek atıyorum. 5 tane de düz örüyoruz. Haroşe yapacağız. Daha fazla uzatmadan kısa bilgiden sonra isterseniz videolu anlatıma geçelim.

BEBEK ÖRGÜ YELEK MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yeleklerde Kol ve Yaka Kesimi Videolu Anlatım

Her zaman modern örgüleri toplamaya çalışıyoruz. Bizimle kalın!

Yükleniyor...