Anlatımlı Örgü Teknikleri

Videolu anlatımlarla ve resimli anlatımlarla destekleyeceğimiz örgü teknikleri ile örgü modelleri yapmak daha da kolay olacak.

Pek çok kişi boş zamanlarda keyifli ve hoş vakitler geçirmek veya dinlenmek amacı ile yapılan örgü örmek, çok eski dönemlerden modern dünya Türkiye’sine kadar uzanan bir yolculuğa ve kökene sahiptir. Modern Türkiye’de de başta ev hanımları tarafından tercih edilen örgü örmek, ya hobi amaçlı ya da aile bütçesine küçük katkılar sağlamak amaçlı yapılıyor. Son derece zevkli bir uygulama olarak öne çıkan çok geniş örgü teknikleri sayesinde de her türlü örgü uygulamasına göre uygun teknikler kullanılabiliyor. Örgü uygulamalarında şiş ve tığ gibi ürünler uygulanan örgü tekniklerine göre tercih edilir.

Örgü Teknikleri Videolu Anlatımlar

Kolay Örgü Teknikleri

Örgü örmek tüm etkilerinin dışında örgünün tamamlanması sonucunda ortaya çıkan ürünün el emeği olması son derece önemli bir mutluluk kaynağıdır. Ev ürünleri, kıyafetler veya süslemeler için pek çok farklı kullanıma göre ürünleri örgü teknikleri aracılığıyla yapmak oldukça basittir. Çok üstün bir yetenek gerektirmemesinin dışında daha basit tekniklerle başlanarak, zaman içerisinde kazanılan deneyimle en zorlu örgü uygulamaları dahi rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

örgü teknikleri

örgü teknikleri

Basit olmaları sebebiyle oldukça popüler olan 2+2 lastik örgü, baklava, bal peteği, balıksırtı, bambu, çift lastik, rokoko, ters örgü ve yelken modeli yoğun olarak tercih ediliyor. Çok zengin çeşitliliği bulunan örgü teknikleri arasında bu örgü tekniklerinin kolaylığının dışında ortaya çıkardığı dikkat çekici görselliklerde örgü örmeye başlayanların ilk tercih ettikleri teknikler arasında kendisine yer buluyor.

Yazımız en kısa zamanda videolu anlatımlarla desteklenecektir.

 

Yükleniyor...