Akıllı Yün Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri konusunda nasıl yapılır videolu anlatımlara devam ediyoruz. Daha önce örgü tekniklerinden düz, ters ve haroşa gibi konulara değinmiştik. Bugünkü yazımızda da akıllı yün nedir, nasıl örülür gibi konuları işleyip videolu anlatımla sunacağız.

Akıllı Yün Nedir? Nasıl Örülür?

Akıllı yün şudur: Kendiliğinden desen çıkan yün tipidir. Biz, akıllı yünle yapmayacağız ancak yaptığımızda göreceksiniz akıllı yün gibi model çıkacak ortaya. Ondan dolayı Akıllı Yün Örgü Modeli dedim.

 

Akıllı Yün Örgü Modeli Yapılışı

Biz 19 ilmek atarak yapacağız bu işi. Bir sıra haroşe öreceğiz. Bu model her bir renkte 4 er sıra örülürüyor. Ön arka 4 er sıra şeklinde. Biz 2 renkte yapacağız ama siz istediğiniz adette renkte yapabilirsiniz.
Başlarken, bir örmeden alıyoruz, bir düz örüyoruz. İlmek sayınıza göre tüm yapacağız işlem bu. Örmeden almak ve 1 düz örmek.Ön sıra bittikten sonra arka sırayı da aynı şekilde 1 örmeden alıp, sonra ters örmek yeterli.Arka sıramız da hep bu şekilde aynı gidiyor.
2. sıraya geçiyoruz. Bu sefer yerlerini değiştiriyoruz. Yani bir düz örüyoruz, bir boş alarak yapıyoruz ikinci sırayı.
2. sırayı da yaptıktan sonra 2. renge geçiş yapabiliriz. Bundan sonra model kendini yavaş yavaş göstermeye başlayacak. İkinci enge de birinci sıra gibi başlıyoruz.Yan bir boş alıyoruz, bir düz örüyoruz.Göründüğü gibi oldukça basit bir örnek. Bir boş alıyoruz, bir düz. Sıra bitince arka sıraya geçiyoruz. Bu sefer bir boş alıyor, bir ters örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz. 4 sırayı böylece bitirdikten sonra farklı renge geçiyoruz. Yine aynısını yapıyoruz. Bu şekilde kaç farklı renk kullanacaksak hepsinde de aynısı olacaktır.

Youtube yayıncısı olan Arzu Sepeti adlı kanaldan aldığımız videoyu yazıya döktük. Teşekkür ediyoruz kendilerine. Ayrıca daha fazla örgü modelleri için bizi takipte kalınız.

Akıllı Yün Örüyoruz Videolu Anlatım

Yükleniyor...