Adıgüzel Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Bu yazımızda videolu örgü modelleri anlatımlarına adıgüzel örgü modeli yapılışıyla devam ediyoruz.

Bugün size herkesin yapabileceği ilk örgüye başlayanların bile rahatlıkla uygulayabileceği ajurlu ve delikli bir model yapmaya çalıştım. Buna bir isim bulamadığım için adı güzel dedim. İsmini bilen varsa bana yine yazabilir ama bu benim için artık adı güzel. Piti piti çok güzel çok rahat her yere yakışabilicek bir model. Şimdi modelin açıklamasına geliyoruz. Şimdi bu adı güzel örgü modelimizin ilmek sayısı 4 ilmek ve katları artı 4 tane kenar ilmek. Pek alınızda tutmanız gereken 2 sıra olduğun içinde aklınızda tutmanız kolay. 2 ön 2 arka yapıyoruz. Çok kolay şekilde aklınızda tutabilicek ve her yere yakışıcak bir model. Hemen başlayalım. Ben şimdi mesela burada 20 ilmek attım artı 2 kenar ilmek. 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 22 evet 22 ilmek atmışım.

Şimdi size modeli göstermek için arka sırayı düz ördüm. Şimdi modelin arka sırasına başlayalım. Kenar ilmeği alalım biliyorsunuz kenar ilmeği saymıyoruz. Şimdi 2 düz bir trafik oluştu kusura bakmayın tekrar başlıyoruz. Bir tane düz sıradaki ilmeği düz ör ilmeği al düzün üstünden geçir. Şimdi tekrar başlıyor bir dola örmeden al örmeden aldığının üstünden geçir. Tekrar başlıyoruz bir dola örmeden al örmeden aldığının üstünden geçir. Tekrar başlıyorum 2. Sırayı bitirdik. 2 düz bir dola bir örmeden al bir ör ölmeden aldığını üstünden geçir ve kenar ilmeğimle bitirdim.

Bu ön sıramızdı, şimdi arka sıramıza geçiyorum. Arka sıramızda çok kolay akılda tutuluyor. Kenar ilmeğimi aldım 2 tane ters örüyorum şimdi bir doluyorum ve sıradaki 2 ilmeği birlikte ters alıyorum. Tekrar başlıyorum bir 2 ters bir dola sıradaki 2 ilmeği birlikte tersten ör. Tekrar başlayalım bir 2 ters dola 2 ilmeği birlikte tersten al. Yine 2 ters bir dola 2 ilmeği birlikte tersten al. Sıra sonuna geldim kenar ilmeğimi de ördüm. Ön ve arkayı yaptım modelimiz kendini gösterecek şimdi. Kenar ilmek 2 düz dola örmeden al bir tane ör ve üstünden geçir. Devamı videoda…

Adıgüzel Örgü Modeli Yapılışı Video

Youtube, Arzu Sepeti’ne teşekkür ederiz.

Yükleniyor...