3 Önemli Tırnak Bakımı Uyarısı

3 Önemli Tırnak Bakımı Uyarısı

Belki de tırnaklarınızı ısırmayı ya da ojenizi çıkarmaya kararlısınız (zor bir alışkanlık, biliyorum). Ya da sadece tırnak sağlığınızı korumak isteyebilirsiniz (evet, lütfen!) Ya da güzel bir salonda bakım (evet) türünü nasıl taklit edeceğinizi öğrenin. Durum ne olursa olsun, tırnak  (Sally Hansen’ın Küresel oje Renk Trendi) Madeline Poole’un tavsiyesini en kısa zamanda uygulamaya koymak isteyeceksiniz. Burada, 3 şeyi uygulamak için tırnak bakım anlamında size önemli bilgiler vereceğim.

  1. Dur… Ojeni çıkarama. “Hayır. İnsanlara yapmamam gereken şeylerden biri, jel manikürünü soymaktır, ”diyor Poole. “Çünkü jeli soyduğunuzda, aylarca sızan bölümlere neden olabilecek, formülü ile birlikte tırnaklarınızın süper ince tabakalarını soyup soymadığınıza inanırsınız. Bunu yapmak, tırnağınızın gerçeğinden dahi inceleşmesine ve yıpranmasına neden olabilir, bu da ojelerinizin daha çabuk kopmasına neden olur; artı, sadece güzel görünmeyecek. ”Bunun yerine Poole, tırnak yatağındaki jeli gevşetmek için tırnaklarınızı aseton bazlı bir cila kabına batırmanızı önerir. “Önce tırnaklarınızın üzerine ve etrafına bir miktar kütle yağı koyun (bunları ve etrafındaki cildi nemlendirmek için) ve 10 dakika boyunca ojesinin çıkacağı parmağınızı ıslatın” diye açıklıyor. Ardından, hafif bir basınç kullanarak ve herhangi bir güzellik kaynağı mağazasında veya başka bir yerden alabileceğiniz bir portakal kabuğu (uzun bir ahşap tırnaklı itici) düz, eğimli ucunu kullanarak hafifçe çıkarın.
  2. Kes… Kesiklerinizi kesmek. Yatağınızın yanında bir çıngırak varsa, ondan kurtulmuyorsanız bazen ağrılı olabilir. Ancak, eğer sarkıtlar düzgün bir şekilde kesilmezse, aslında daha fazla kırpmaya neden olabilirsiniz. Poole’un tavsiyesi: Kesiklerinizi kesmemesi ve bunun yerine tırnak yatağınızın çevresine manikür giderici bir formülü uygulamak ve daha sonra portakal kabuğunun veya tırnaklı iticinin düz ucunu kullanarak kurtulmak daha iyidir. Ardından, serbest kalan ölü cildi nazikçe bir salyangoz bakım setinin yumuşak bir yüzüyle ya da bir bez ile temiz görünümlü tırnak ortaya çıkartın.
  3. Diğer tırnaklarınızı tırnak ojesini çıkartmadan önce için mutlaka bakım uygulayın. İstediğiniz zaman tırnaklarınızdaki boyayı yıpratırsınız (sinirsel bir alışkanlık olsun ya da tırnağınızda bordo oje varsa), mikroskobik tabakaları tırnağınıza zarar verecektir.
Yükleniyor...