2018 Gelinlik Modası Nedir? 2018 Yılının En Trend Gelinlik Modelleri

Yakın zaman önce New York’da gerçekleşen moda haftasında 2018 yılı gelinlik trendleri podyumda birbirinden güzel kadınların üzerinde sergilendi. Her genç kızın en büyük hayallerinden biri olan gelinlik, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük farklılıklarla karşımıza çıkıyor. 2018 yılında düğünü olan çiftler için bu yılın trend gelinliklerini derledik. Gelin, birlikte kadınların hayallerini süsleyen 2018 yılı gelinlik modellerini inceleyelim.

Düğün günü, her genç kız için çok özeldir. Bugün için haftalar, aylar öncesinden hazırlıklar yapılır. Günün anlam ve önemi ise kadınların giydiği gelinliklerdir. Kadınların hayallerindeki gibi gelinlik seçmesi bu yıl da zor olacak. Birbirinden farklı desen ve modellerle karşımıza çıkan gelinlik modelleri, kadınların düğün günü için seçeceği gelinlik tercihini zora sokacağa benziyor. Hayallerde ve tercihlerde değişiklik yaratacak gelinlik modelleri kadınları mutlu edeceğe benziyor.

New York’da yapılan moda haftasında tanıtıma giren 2018 yılı gelinlik modelleri ünlü tasarımcıların da katıldığı podyumda yerini aldı. Bu yılın defilesinde tafta ve çiçek detaylar ön plana çıkarken, avant- grade silüetlerde kendini gösterdi.

 DANTEL GELİNLİK MODELLERİ

Dantel gelinlik modelleri her sene podyumlarda yerini aldığı gibi, bu yılda genç kızların hayallerini süslüyor. Büyük değişikliklere imza atan dantel modası, farklılıklarıyla geliyor. Ünlü moda tasarımcıları bu yıl tasarlanan dantel model gelinliklere fazlasıyla dantel modeli ekledi.

BOHO MODEL GELİNLİKLER

Yeni trend gelinlik modellerinde tercih edilen rahat ve doğal gelinlikler, eski zamanların kabarık ve prenses modellerini geri planda bırakıyor. Boho gelinlik modeli zarafeti ve özgünlüğü içinde barındırıyor. Boho model gelinlik ve aksesuarları yeni sezonda gelin adaylarının mutlulukla tercih edeceği gelinlik modeli olacak.

2018 İŞLEMELİ GELİNLİK MODELLERİ

Kristal, boncuk, taş ya da inci gibi malzemelerin beyaz tül ile muhteşem birleşiminden tasarlaman işlemeli gelinlik modelleri, Jenny Packham, Pronovias, Marchesa, Reeam Acra gibi pek çok tasarımcı tarafından yeni sezon için tanıtıldı. İşlemeli gelinlik modelleri ışıltıyı seven kadınlar tarafından bu yılın en çok tercih edileceği gelinlik modelleri arasına girecek.

TÜY DETAYLI GELİNLİK MODELLERİ

Yeni Sezon gelinlik modellerinde en çok hareketlilik yaşanan modellerden biri de tüy detaylı gelinlik modelleri oldu. Ünlü pek çok tasarımcı tarafından tanıtılan tül detaylı modeller 2018 gelinlik modeli koleksiyonunda en çok dikkat çeken parçalar arasında yerini aldı. Hareketli ve göz alıcı gelinlik tercih edecekseniz, tüy detaylı gelinlik modeli bu tercih için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Tüy detayları, yeni sezonun diğer trendi olan üç boyutlu çiçek aplikeleriyle çok yakışıyor. Tül kumaş üzerine işlenen tüy ve 3D çiçek motifli bir gelinliğin kır düğünlerine çok yakışacağını söyleyebiliriz.

PANTOLONLU GELİNLİK MODELLERİ

Düğün sezonunun en değişik modeli arasında yerini alan pantolonlu gelinlik modelleri modacılar tarafından yaratıcılıkları zorlanarak hazırlandı. Biraz farklı ve garip görünen modeller, düğün sezonunda tercih edilmese dahi çeşitli şekillerde kullanılabilir. Fakat düğün günü için tercih edilecek bir gelinlik modeline benzemiyor.

FİYONK GELİNLİK MODELLERİ

Yeni sezonda altın çağını yaşayan fiyonk gelinlik modelleri geçtiğimiz sezondan bu yana dek gözde model olmaya devam ediyor. Yeni sezon için daha büyük ve daha gösterişli tasarlanan gelinlik modelleri Carolina Herrera, Oscar De La Renta’ya kadar büyük tasarımcılar tarafından defilelerde yerini aldı. Özellikle Carolina Herrera ve Victor&Rolf’un gelinlik modelleri üzerinde devasa büyüklükte fiyonk kullanması dikkatleri üzerine çekti. İpekli tok kumaş olan gelinlik modelleri fiyonk detayı ile birlikte yoğun ilgi gördü.

Yükleniyor...