Mankenler CrossFit’e Oldukça Talep Gösteriyor

Mankenler CrossFit’e Oldukça Talep Gösteriyor

 

Herhangi bir CrossFit kursuna gidin ve sağlık ve fitness konusunda meydan okuduğunuzu düşündüğünüz şeylerin çoğuna sahip olmayı bekleyebilirsiniz. Bu modern, dışarıdan yabancılardan gelen spor, birçok insanın çekiciliğinin büyük bir bölümünü oluşturuyor, özellikle de aynı eski şeyi yapmaktan ve sonuçları görmekten yorulmuş olanların. Ama sadece teneffüs edilmesi gereken bir çömelme formu değil. Muhtemelen diyetinizi değiştirmekle ilgili tavsiyelerde bulunacaksınız.

CrossFit  ve Paleo diyeti, fıstık ezmesi ve jöle gibi bir araya geliyor, nadiren birbirini göremiyorsunuz ve birlikte her şeyden daha iyi bir şey yapmak için söylenir. (Bu benzetme sadece fıstık ezmesi ne de jöle, Paleo diyetlerinin çoğunun altında olarak kabul edilmez). Filler, Paleolitik atalarımız gibi yemek yemenin kas kazançlarını, meşale yağını ve kaslı toparlanmaya yardımcı olacağını söylüyor. CrossFit’i karakterize eden WOD’lar veya günün egzersizleri. Eğitmenler genellikle resmi CrossFit beslenme tavsiyesi ile özetlendiği gibi sıkı bir Paleo veya bölge diyetine sadık kalmak için müşterilerini eğitiyor : “Et ve sebze, fındık ve tohumlar, biraz meyve, küçük nişasta ve şekersiz yem. Egzersizi yapın, ancak vücut yağını değil.

Bu tavsiyenin makul olduğu söylenebilirse de, Paleo, düşük karbonhidratlı diyetlerin, birçok CrossFit antrenörü gibi performansının arttırılmasında etkili olduğunu gösteren önemli bir bilimsel kanıt yoktur. Friesen, bir basın açıklamasında şunları söylüyor: “CrossFit Paleolitik diyetin, diyetisyenlerin“ en azından tartışmalı ”olarak tanımladığı bir diyetin kullanımını vurgulamaktadır.

Crossfit Coşturuyor…

Aslında, sert bir şekilde çalışırken karbonhidratların kesilmesi, tam tersi bir etkiye sahip olabilir, bu da egzersizlerin daha sert hissettirdiğini ve özellikle de kadınlarda iyileşmenin daha yavaş olduğunu söylüyor, kayıtlı bir diyetisyen olan Sharon Richter. Aktif kadınlar için, antrenman sırasında veya sonrasında karbonhidratlı beslenme, güçlendirilmiş bir bağışıklık sistemi de dahil olmak üzere birçok fayda sağlayabilir.

Şimdi, bu, tüm CrossFit eğitmenlerinin kötü olduğu anlamına gelmez, bolca yüksek eğitimli ve iyi bilgi sağlar. Aksine, çoğu CrossFit eğiticisinin resmi beslenme eğitimi almamasıdır. Araştırmaya katılan yaklaşık 300 eğitimcinin çoğunluğu, diyet bilgilerini internetten aldıklarını bildirdi. “Beslenme, şüpheli kaynaklardan tavsiyeler veren birçok eğitmen bırakan CrossFit sertifikasının üç ve dörde kadar profesyonel bir şekilde ele alınmıyor” diyor. ( Kişisel antrenörlerin her zaman beslenme tavsiyelerinin idole edilmemesi için daha fazla sebep vardır .)

İnsanlar her ay ‘profesyonel eğitmenler tarafından eğitilmek üzere çok para harcıyorlar ve sağlam tavsiyeyi beklemeli, çevrimiçi bulabileceğiniz bir şey değil. Bir kursa girdiğinizde, bir kişi tüm ihtiyaçlarını karşılayan sağlam bir deneyim beklemelidir. Eğer eğitmenler size beslenme konusunda sağlam tavsiyelerde bulunamazsa, neden başka bir şeyin doğru olmasını beklersiniz?

Bu sorun, elbette CrossFit’e özgü değil. Her tip kişisel antrenör genellikle beslenme derecesine sahip değildir ve güncel olmayan veya yanlış kaynaklara güvenebilir. Sertifikalı Güç ve Kondisyon Uzmanı sertifikasyonu gibi ulusal olarak tanınan programlarda bile, bilginin sadece bir çeyreği sınava beslenmeye ayrılmıştır ve hatta bu materyal oldukça temel bir seviyede kalmaktadır.

Yükleniyor...