Kozmetik Mağazalarında Bizi Bekleyen Sağlık Tehlikesi

Kozmetik Mağazalarında Bizi Bekleyen Sağlık Tehlikesi

Şimdiye kadar bir güzellik mağazasına daldınız ve koridorda test ürünlerini kullanarak küçük bir makyaj yaptı mı? Biz kesinlikle bundan dolayı da zarar görüyoruz. Ama orada, internette güzellik ürünleri için alışveriş yapmak isteyen, bilgisayarınızın güvenliğinden kurtulmak için yeterli olan bazı korku hikâyeleri var. Satış yapan insanlar cirolarını tamamlamak için genelde istemiş olduğu markayı bize satmak isterler ancak asıl istediğiniz diğer ürünlerde olabilir.

“ Temiz uygulayıcılardan birini aldığım sürece, test ürünlerini kullanmakta iyi olurdum… Arkadaşımla birlikte bir mağazaya gittim ve o kadar kötü ürünler sundular ki dayanamadım çıktım. ”

Tamam, bu tüm rahatsız edici ve tek kullanımlık aplikatör ile bile bir dudak parlatıcısı veya maskara denemeden önce iki kez düşünmek için yeterli. Bu sadece brüt değil, sağlığınız için tehlikeli olabilir.

New York’taki Sina Hastanesi Dermatoloji Klinik Araştırma Direktörü Dr. Joshua Zeichner, “Bir mağazada kirli bir makyaj test cihazının kullanılması kontamine olmuşsa potansiyel olarak bulaşabilir” diyor .

“Nemli ortamlar benzeri ruj veya sıvı olanlar bulaşıcıdır, bakteri veya virüslerin büyümeye izin risk altında yeni bir kullanıcı koyarak,” Dr Zeichner şöyle söyler “Virüsler soğuk yaralara neden olabilir iken Bakteriler impetigo gibi deri enfeksiyonlarına neden olabilir.” Diğer tehlikeler gelen stafilokok enfeksiyonları şunlardır kirli fırçalar veya pembe maskara çubuklarıdır.

Aslında, 2005 yılında Rowan Üniversitesi’nde araştırmacılar izlenen kamu makyaj testi iki yıllık bir süre içinde hastalık bulundu ve hatta E-makyaj test üzerinde bakteri kaynaklarının olduğuna dair rapor çıkarıldı. Bu, insanların banyoya gittikleri, ellerini yıkamadıkları ve parmaklarını nemlendiriciye yapıştırmadıkları durumla aynı anlamına geliyor.

“Gerçekten her makyaj masasında ya da her makyaj mağazasında yürürseniz, cildinizi genel olarak her zaman temiz tutmak için tüm önlemlere sahip olduğunuza emin olmak istiyor ve gerçekten inanıyorum, ama yapabileceğiniz çok şey var çünkü insanlar dışarıdadır, birçok insanda bu test ürünlerini deniyor ve ne yazık ki sağlıksız bir durum oraya mutlaka çıkıyor, ama ne kadar çok bu anlamda bilinçli olursak toplum olarak o kadar sağlıklı bir tüketici oluruz “dedi.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Yükleniyor...